Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Міністерство юстиції України звернулося до Адміністрації Президента України з проханням про виконання Закону України «Про очищення влади» щодо керівників УСБУ в Вінницькій та Хмельницьких областях

05.02.2016р.

Міністерством юстиції було виявлено, що керівники Управлінь Служби безпеки України двох областей відповідають критеріям здійснення очищення влади (люстрації):

  • керівник Управління Служби безпеки України у Вінницькій області Ратієв Сергій Володимирович

    Критерій, визначений пунктом 8 частини першої статті 3 Закону:

    у період з 25.02.2010 по 22.02.2014 обіймав посаду начальника Управління СБ України у Вінницькій області (з 20.04.2010 по 02.09.2013, що перевищує один рік)

  • керівник Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області Будовіцький Анатолій Миколайович

    Критерій, визначений пунктом 7 частиною першою статті 3 Закону:

    у період з 25.02.2010 по 22.02.2014 обіймав посаду заступника начальника Управління СБ України (з 25.02.2010 по 31.05.2011, що перевищує один рік)

Виявлення критерію щодо керівника Управління СБ України у Хмельницькій області Будовіцького Анатолія Миколайовича стало можливим після проведення представниками Міністерства Юстиції перевірки державних органів Хмельницької області, в результаті якої УСБ України Хмельницької області не надало  інформації. В наслідок цього Мін’юстом були зроблені додаткові запити та виявлена вищезазначена інформація.

Збір та узагальнення інформації щодо стану реалізації Закону «Про очищення влади»  у Хмельницькій області проводилися працівниками Міністерства юстиції України в серпні 2015 року.

За результатами роботи у жовтні Міністерством було зроблено запит до Служби безпеки України щодо начальника Управління СБ України у Хмельницькій області, на який отримано відповідь із якої вбачається відповідність Будовіцького А.М. критеріям здійснення очищення влади передбаченими пунктом 7 частини першої, частини четвертої статті 3 Закону.

Мін’юст звернувся до Адміністрації Президента України щодо виконання вимог Закону України «Про очищення влади» щодо зазначених осіб.

Додатки:

Запит Міністерства Юстиції Адміністрації Президента України щодо керівника Управління СБ України щодо Ратієва С. В.
Запит Міністерства Юстиції Адміністрації Президента України щодо керівника Управління СБ України щодо Будовіцького А. М.
Звіт про збір та узагальнення інформації щодо стану реалізації Закону України «Про очищення влади» м. Хмельницький
Додаток №1 «План - графік проведених заходів (11.08.2015 року)»
Додаток №2 «Запит на перевірку посадових осіб державної адміністрації Хмельницької області щодо положень Закону України «Про очищення влади»
Додаток №3 «Відповідь на запит Міністерства Юстиції від СБУ щодо стану реалізації в управлінні СБУ у Хмельницькій області положень Закону України «Про очищення влади»
Додаток №4 «Зведені дані щодо стану реалізації Закону України «Про очищення влади»
Додаток №5 «Інформація про осіб, які обіймали посаду (посади), передбачену (передбачені) пунктом 8, 9 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади», у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року»

© 2021 «Держінформ’юст»