Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Майстер-клас для громадськості: залучення до процедури люстрації як запорука ефективного очищення влади в Україні

16.02.2016р.

З метою інформування про процес перебігу люстрації в Україні, роз’яснення його принципів та особливостей й залучення місцевих громад до процесу реалізації Закону України «Про очищення влади» 13 лютого у Львові відбулася  зустріч з активістами-лідерами місцевих організацій, ініціативних груп, а також представниками державних органів Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Метою заходу також було ознайомити представників громадських організацій із підготованими інформаційними матеріалами. Виступали запрошені експерти: Олександра Дрік – Голова Ради громадської організації «Громадський люстраційний комітет»; Тетяна Козаченко – Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України та Сергій Іванов – Член Громадської Ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції, журналіст.

Спікери поділилися із слухачами майстер-класу досвідом люстраційної діяльності, розповіли як процес люстрації проходив у Польщі, чому ситуація в Україні складається інакше та донесли до аудиторії, з якими перешкодами стикався кожен із них під час своєї роботи. Зокрема, Тетяна Козаченко пояснила, як  державні посадовці намагаються уникати люстрації. Сергій Іванов розповів присутнім, з якими проблемами стикаються медіа у сфері люстрації, а Олександра Дрік поділилася з учасниками планами дій на майбутнє й розповіла, що пріоритетним цього року являтиметься майнова люстрація.

Всі запрошені учасники – люди, що займаються очищенням влади — серед них громадські активісти, державні службовці, члени громадських організацій,  які сприятимуть супроводженню  процесів в сфері очищення влади в країні. Першочергове завдання запрошених спікерів – не просто поділитися власним досвідом та знаннями з учасниками, а й допомогти їм навчитися самостійно сприяти процесу люстрації у західних областях України, з’ясувати правові механізми та можливість їх використання.

Окрім теоретичного блоку, учасники працювали з практичними завданнями: розділилися на групи та надавали пропозиції алгоритму дій щодо обраного ними чиновника, на якого розповсюджуються люстраційні положення. Кожна команда представила такий план дій і продемонструвала яким чином може самостійно сприяти очищенню влади в Україні.

© 2021 «Держінформ’юст»