Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Попередній розгляд на засіданні Ради суддів України питань реалізації Закону України «Про очищення влади» стосовно Голови Державної судової адміністрації України

29.02.2016р.

25 лютого 2016 року на засіданні Ради суддів України було розглянуто питання щодо виконання вимог Закону України «Про очищення влади».

У виступі заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що станом на 01 лютого 2016 року до Ради суддів України направили інформацію 612 cудів місцевих загальних судів, що становить 90,3% від загальної кількості працюючих суддів. Штатна чисельність суддів у зазначених судах складає 7172 особи, фактична – 6308 осіб. Заяви про проведення перевірки подано 6539 суддям. Перевищення ж кількості заяв над фактичною кількістю самих суддів пов’язана із тим, що після подання вищезгаданих заяв деяка кількість суддів уже була звільнена з посад. 

На засіданні Тетяною Козаченко, директором Департаменту з питань люстрації Мін’юсту було оголошено звернення Міністерства до Ради суддів України щодо питань виконання Закону України «Про очищення влади» про Голову Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича,  щодо відповідності виявлення щодо нього критерію здійснення очищення влади, що є підставою застосування заборон.

Так, Холоднюк Зеновій Васильович, Голова Державної судової адміністрації України, відповідно до пункту 2 частини другої статті 3 Закону (заборона застосовується до осіб, які обіймали посаду Голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника, заступника у період з 21.11.2013 по 22.02.2014) у зазначений період займав посаду заступника Голови Державної судової адміністрації України та підлягав проходженню перевірки   листопад  2014- січень 2015 року. Натомість, рішення щодо нього РСУ, як органом до повноважень якого відноситься призначення та звільнення осіб з зазначеної посади, прийнято не було.

Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України – Максим Маньковский, також зазначив, що враховуючи журналістські розслідування, які проводять члени Громадської ради, інші журналісти, особливу увагу необхідно звернути й на питання майнової перевірки суддів на виконання вимог Закону, бо це питання стосується не тільки Державної фіскальної служби, але й керівників суду, які бачать декларації суддів, що відбувається в судовій системі, скільки резонансних матеріалів щодо невідповідності витрат та стилю життя суддів, наявності у них майна не відповідає задекларованим доходам таких осіб. Негативні висновки ДФС за наслідками перевірки повинні відсилатися до Мін’юсту, як підстава застосування заборони, передбаченої  Законом.

Результатом обговорення питання виконання дії Закону України «Про очищення влади» стало голосування щодо призначення координаторів від Ради суддів України  щодо підготовки зазначених питань на розгляд на найближче засідання РСУ, яке відбудеться 3 березня 2016 року.

© 2021 «Держінформ’юст»