Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Розгляд питання щодо звільнення Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича на засіданні Ради суддів України

04.03.2016р.

03 березня 2016 року на засіданні Ради суддів України розглядалося питання щодо виконання вимог Закону України «Про очищення влади».

Міністерство юстиції звернулося до Ради суддів України про виконання Закону та застосування заборон щодо Голови Державної судової адміністрації  Холоднюка Зеновія Васильовича, щодо якого виявлені критерії очищення влади, передбачені пунктом 2 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади» (обіймав посаду заступника голови Державної судової адміністрації України у період з 21.11.2013 по 22.02.2014 та не був звільнений в цей період з відповідної посади за власним бажанням).

Питання призначення, звільнення Голови Державної судової адміністрації відноситься до компетенції Ради суддів України (згідно ст. 150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»). За результатами таємного голосування члени Ради суддів України не взяли до уваги вимоги Закону та прийняли рішення не звільняти Голову Державної судової адміністрації з посади. За зазначене рішення віддали свій голос 25 членів Ради суддів України із 26 проголосувавших.

Виходячи з вимог Закону, Холоднюк З. В., Голова Державної судової адміністрації України, відповідає критерію пункту 2 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади», що є підставою застосування заборони передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України (заборона обіймати державні посади протягом 10-ти років). Натомість, за рішенням РСУ, його не було звільнено.

© 2021 «Держінформ’юст»