Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Конституційний Суд України відхилив клопотання щодо відводу шести суддів, які мають конфлікт інтересів

23.03.2016р.

На засіданні Конституційного Суду України, що відбулося 22 березня 2016 року, Конституційний Суд України не задовольнив клопотання представників Верховної Ради Українита представника Уряду про відвід шести суддів, які мають конфлікт інтересів (Баулін Юрій Васильович, Вдовіченко Сергій Леонідович, Гультай Михайло Мирославович, Запорожець Михайло Петрович, Сергейчук Олег Анатолійович та Шаптала Наталія Костянтинівна).

Зазначені клопотання були подані представниками Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України у письмовому вигляді на адресу Конституційного Суду України до початку розгляду питання та містять обґрунтування щодо наявного конфлікту інтересів, якій унеможливлює участь у конституційному провадженні вищевказаних суддів Конституційного Суду України (копії додаються).

Представник ВР України, народний депутат Єгор Соболєв оголосив додаткові обставини обґрунтування клопотання про відвід, а саме: наразі у Генеральній прокуратурі України є кримінальне провадження № 42014000000000054 за частиною 2 статті 375 та частиною 1 статті 109 КК України за фактом винесення Конституційним Судом України завідомо неправосудного рішення, що спричинило тяжкі наслідки та захоплення влади колишнім Президентом України Януковичем В.Ф. у неконституційний спосіб. Отже, враховуючи вимоги Законів України «Про запобігання корупції» (стаття 35), «Про Конституційний Суд України» (стаття 19-1) , «Про судоустрій і статус суддів» (п.7 статті 92) такі судді не мають права приймати рішення у складі Конституційного Суду України.

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін зазначив, що відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на адресу Конституційного Суду України та оголосив про незадоволення  клопотання представників Верховної Ради України Єгора Соболєва, Леоніда Ємця та представника Уряду Тетяни Козаченко про відвід шести суддів у зв’язку з відсутністю, на думку суду, підстав, передбачених статтею 19-1 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Представники Верховної Ради України народні депутати України Єгор Соболєв, Леонід Ємець та  постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолій Селіванов,  представник Уряду Директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко не вбачали за можливе приймати подальшу участь у засіданні через недотримання суддями основних принципів діяльності Суду щодо забезпечення незалежного розгляду справ, у зв’язку з чим покинули залу засідання. Наявність вищезазначених суддів Конституційного Суду України у складі суду унеможливлює неупереджений розгляд справи та винесення об’єктивного законного рішення.

Додатки:

Клопотання Єгора Соболевапро відвід суддів від 23.10.2015
Клопотання Тетяни Козаченкопро відвід суддів від 23.10.2015
Клопотання Єгора Соболева про відвід суддів від 22.03.2016

© 2021 «Держінформ’юст»