Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Майстер-клас для Києва та області: люстрація як запорука ефективного очищення влади в Україні

13.04.2016р.

З метою інформування активістів-лідерів місцевих організацій, ініціативних груп, а також представників державних органів Києва та Київської області 09 квітня 2016 року до зустрічі були долучені експерти, а саме: Голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв; Голова Ради громадської організації «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік; Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко та член Громадської Ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції, журналіст – Марія Землянська. Спікери роз’яснили аудиторії процес перебігу люстрації в Україні, поширили інформацію щодо його принципів та особливостей й сприяли залученню місцевих громад до процесу реалізації Закону України «Про очищення влади».

Спікери поділилися із слухачами майстер-класу власним досвідом діяльності в сфері очищення влади, розповіли як контролювати процес виконання люстраційного законодавства, зазначили з якими перешкодами стикався кожен із них під час своєї роботи. Зокрема, Тетяна Козаченко роз’яснила ключові положення Закону України «Про очищення влади»,  а Єгор Соболєв поділився з учасниками інформацією щодо ключових антикорупційних законів та можливостей, які вони відкривають для громадськості.

Метою заходу також було ознайомити слухачів майстер-класу із підготованими інформаційними матеріалами й наочно продемонструвати, як за допомогою он-лайн ресурсів кожен може долучитися до сприяння очищення влади та контролю відповідності осіб на державних посадах люстраційному та антикорупційному законодавству.

Всі запрошені учасники – люди, що безпосередньо мають відношення до очищення влади: громадські активісти, державні службовці, члени громадських організацій, які надалі зможуть особисто використовувати досвід спікерів у супроводженні процесів в сфері очищення влади в Україні, адже першочергове завдання запрошених гостей – не просто поділитися власним досвідом та знаннями з учасниками, а й допомогти їм навчитися самостійно сприяти процесу очищення влади України, розуміти правові механізми та можливість їх використання.

Окрім теоретичного блоку, учасники працювали з практичними завданнями: розділилися на групи та надавали пропозиції алгоритму дій щодо участі працівників громадськості у контролі обіймання державних посад особами, на яких розповсюджуються люстраційні критерії чи антикорупційне законодавство. Кожна команда представила такий план дій і продемонструвала яким чином може самостійно сприяти очищенню влади в Україні.

© 2021 «Держінформ’юст»