Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Залучення громадськості до процесу очищення влади: підведення підсумків майстер-класів

25.04.2016р.

Запорука очищення влади – співпраця відповідальних за процес люстрації державних органів, громадських організацій та окремих небайдужих громадян.

22 квітня у Києві підводили підсумки проекту «Участь громадськості у процедурах люстрації як запорука ефективного очищення влади в Україні». Активісти з різних областей України зібралися для того, щоб обговорити ключові питання процесів очищення влади в країні, поділитися своїм позитивним досвідом з очищення влади та визначити майбутні напрямки своєї діяльності на благо суспільства.

На конференції виступали запрошені експерти: Олександра Дрік – Голова Ради громадської організації «Громадський люстраційний комітет»; Тетяна Козаченко – Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України; Максим Маньковський – Секретар Громадської Ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції; Людмила Козловська – член Громадської Ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції та Валентина Мудрик – радник із питань роботи з громадянським суспільством проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Спікери поділилися із слухачами конференції досвідом люстраційної діяльності, розповіли як процес люстрації проходив у інших країнах Європи, зокрема, у Польщі, й чому Україна змушена проходити шлях своїх західних сусідів у значно пришвидшеному темпі. Зокрема, Тетяна Козаченко зазначила, яку важливу роль відіграє громадськість у процесі очищення влади, а Максим Маньковський розповів присутнім, яким чином взаємодія Громадської ради з питань люстрації й Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України сприяє виконанню Закону України «Про очищення влади». Олександрою Дрік був презентований довідник люстратора, створений для того, аби систематизувати та зробити максимально ефективним у використанні інформацію щодо сприяння виконання Закону для громадськості.

Під час конференції представники присутніх громадських організацій підписали Меморандум про співробітництво в регіонах. Представники громадськості також виступили на конференції, поділившись один з одним успішними прикладами своєї роботи, яка полягала у реалізації Закону щодо окремих посадовців та викриття корупційних схем в таких містах як Харків, Одеса, Дніпропетровськ та Луцьк.

© 2021 «Держінформ’юст»