Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вищий адміністративний суд України зупинив розгляд судової справи щодо застосування заборон (люстрації) до екс-голови Вищого господарського суду України

17.05.2016р.

Міністерство юстиції України подало до Вищої ради юстиції подання щодо 70 суддів на підставі Закону України «Про очищення влади» щодо застосування до них заборон (люстрації).

Вища рада юстиції прийняла 24 грудня 2015 року рішення щодо екс-голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова про застосування до нього заборон (люстрації) на підставі пункту 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади», та направила відповідне подання до Верховної Ради України для реалізації рішення Парламентом.

Віктор Татьков оскаржив рішення Вищої ради юстиції до Вищого адміністративного суду України, де справа  розглядалася протягом п’яти місяців. 16 травня судді Вищого адміністративного суду України зупинили справу. Підставою для зупинення справи зазначено пункт 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства до винесення рішення Конституційним судом України за поданням 47 народних депутатів України й Верховного Суду України щодо відповідності (конституційності) деяких положень Закону України «Про очищення влади».

Вищий адміністративний суд України не зазначив, в чому саме полягає неможливість розгляду справи і не зважаючи на заперечення всіх сторін щодо зупинення справи, зупинив провадження.

Зупинення справ без обґрунтованих підстав перешкоджає розгляду питань по суті та встановленню правосуддя в Україні. Про це йдеться у висновку Венеціанської комісії «За демократію через право», яка зазначила, що тенденція зупинення судових справ щодо питань люстрації за даних обставин заважає ефективному застосуванню Закону і має бути скінчена, адже нівелює стан законності та захисту прав людини в Україні.

Міністерство юстиції України підготувало апеляційну скаргу до Верховного Суду України про оскарження Вищим адміністративним судом України зупинення зазначеної судової справи.

© 2021 «Держінформ’юст»