Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

«Люстрація як вона є»: круглий стіл від Комітету виборців України

23.05.2016р.

20 травня 2016 року Комітет виборців України (далі – КВУ) провів круглий стіл «Люстрація як вона є». Метою проведення заходу було представити фінальний аналітичний звіт організації, в якому докладно розповісти про результат моніторингу процесів перевірки і люстрації в регіонах України, надати висновки щодо цього процесу та поділитися результатами діяльності організацій, які пройшли навчання і застосували вищезазначену методологію моніторингу прецесів перевірок та люстрації на проведениї семінарах. Спікерами заходу виступили генеральний директор КВУ Олексій Кошель, Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, секретар секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад Олексій Маловацький, Голова Ради суддів України, суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Богдан Моніч, голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік, заступник Голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала, заступник генерального директора КВУ, керівник проекту Наталія Линник, експерт КВУ Мілена Горячковська, аналітик КВУ Денис Рибачок, керівник юридичного відділу КВУ Сергій Савелій, голова правління КВУ Станіслав Жолудєв, керівник юридичного відділу Рівненського КВУ Микола Глотов, голова Вінницького осередку КВУ Владислав Телень та експерт Луганського обласного осередку КВУ Ірина Чорнобай.

Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко зазначила, що робота громадських організацій залишається найефективнішим мотиватором для влади щодо очищення через висвітлення люстраційної проблематики в Україні й розповсюдження розуміння важливості даного процесу, залучення громадян до контролю за виконанням Закону України «Про очищення влади», також вона розповіла про особливості проведення процедур в сфері очищення влади, зокрема, висвітила проблеми роботи забюрократизованих державних органів, які не зацікавлені в очищенні влади, причини такого явища та шляхи їх подолання.

Вищезазначену тему продовжила й голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік. Вона зазначила, що застосування Закону України «Про очищення влади» блокується самими представниками влади, а ті результати люстрації, яких вдалося досягти – це заслуга насамперед суспільства. Історією успіху у напрямку очищення влади Олександра Дрік визначила ведення громадського контролю за ходом люстрації в Україні, в тому числі, шляхом створення ГО «Громадський люстраційний комітет» відповідного реєстру осіб, на яких розповсюджуються критерії Закону, що є підставою для застосування заборон (люстрації).

Заступник генерального директора КВУ Наталія Линник у свою чергу підкреслила, що метою проекту було підвищення спроможності, обізнаності та навичок громадських організацій для здійснення моніторингу процесів перевірки люстрації задля найбільш ефективного проведення цього процесу.

Голова Дніпропетровського осередку КВУ Станіслав Жолудєв, керівник юридичного відділу Рівненського КВУ Микола Глотов, голова Вінницького осередку КВУ Владислав Телень та експерт Луганського обласного осередку КВУ Ірина Чорнобай доповіли щодо проведення процесу очищення влади за Законом у зазначених регіонах, наголосивши, що найбільшого опору, на їх думку, процес люстрації зазнав у Луганській області. 

Такі громадські платформи надають можливість в робочих дебатах представникам різних інституцій, в тому числі й державних органів, узагальнити, обговорити питання і проблеми в сферах, що мають загальне суспільне значення.

© 2021 «Держінформ’юст»