Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Реалізація Закону України «Про очищення влади» щодо першого заступника прокурора Автономної Республіки Крим Валендюка Олега Сергійовича

06.09.2016р.

Відповідно до інформації, яка знаходиться в розпорядженні Міністерства юстиції України (далі – Міністерство), перший заступник прокурора Автономної Республіки Крим Валендюк О. С. відповідає критеріям здійснення очищення влади (люстрації):

критерій, визначений пунктом 7 частини 1 статті 3 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон), а саме: у період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 року обіймав посаду заступника начальника Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України.

Валендюк О.С. на момент набрання чинності Законом перебував на посаді першого заступника прокурора міста Києва та його звільнення відповідно до вимог Закону належало до компетенції Генерального прокурора України, який мав звільнити його на підставі Закону ще до 27 жовтня 2014 року (впродовж 10-ти днів з дня набрання чинності Закону, а саме з 16 жовтня 2014 року, пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень).

Водночас, Валендюк О. С. 17 жовтня 2014 року звернувся до суду. Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2014 року у справі № 826/15963/14 (ЄДРСР) визнано протиправними дії Генеральної прокуратури України, направлені на звільнення Валендюка О. С. та зобов'язано Генеральну прокуратуру України утриматись від звільнення Валендюка О. С. з посади першого заступника прокурора міста Києва на підставі частини 3 статті 1 Закону на основі критеріїв, визначених пунктом 7 частини 1статті 3 та пунктом 3 частини 2 статті 3 Закону. Зазначене судове рішення було відсутнє в Єдиному державному реєстрі судових рішень протягом шести місяців.

Відповідно до рішення суду Генеральна прокуратура України була належним чином повідомлена, її представник на судові засідання не з’являвся, заперечення проти позову не подавав, в апеляційному порядку рішення Генеральною Прокуратурою  України оскаржено не було.

Про зазначену ситуацію Міністерством було повідомлено Генерального прокурора України Луценко Ю.В. у надісланому звіті, де в пункті 3.3. викладена інформація щодо Валендюка О.С.

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті Генеральної прокуратури України, 02 вересня 2016 року Генпрокурором було призначено на посаду першого заступника прокурора Автономної Республіки Крим у Генеральній Прокуратурі України Валендюка О.С., що суперечить Закону.

Крім того, Громадська рада з питань люстрації при Міністерстві отримала відповідь Секретаріату Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2016 року про те, що Валендюком О.С.  подано документи для участі у конкурсі на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника та заступника Директора Державного бюро розслідувань.

Зазначаємо, що призначення особи, яка відповідає люстраційним критеріям, на посаду першого заступника прокурора Автономної Республіки Крим,  та його подальше прийняття на будь-яку з вищенаведених посад, суперечить Закону.

Відповідно до частини 3 статті 1 Закону, протягом 10-ти років з дня набрання чинності Законом посади, щодо яких здійснюється люстрація, не можуть обіймати особи, які відповідають критеріям очищення влади, а саме: не менше року в люстраційний період займали посади, передбачені частиною 1 статті 3 Закону.

Додатки:

Відповідь КМУ до ГР від 10.08.2016

© 2021 «Держінформ’юст»