Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Закон, який спрацював. 2 роки з дня прийняття Закону «Про очищення влади»

16.09.2016р.

Закон України «Про очищення влади» (далі – Закон) був прийнятий Верховною Радою України рівно 2 роки назад – 16 вересня 2014 року. Законопроект було зареєстровано 24 липня 2014 року під номером 4359а. Ініціаторами законопроекту стали 16 народних депутатів різних фракцій. Даний Закон визначає засади проведення перевірки державних службовців та посадових осіб й встановлює заборону обіймати державні посади протягом 5 та 10 років певним категоріям осіб, які займали важливі посади в органах державної влади, що не забезпечили роботу державного апарату відповідно до стандартів демократичної держави.

Закон створив люстраційний інститут, який закрив доступ до державних посад особам органів державної влади,  яка втратила довіру суспільства, що у свою чергу призвело до акцій масових протестів у всіх регіонах України. Закон став першим вагомим кроком у напрямку очищення влади та оновлення країни.

Департамент з питань люстрації готує звіт до 2-х років набуття Законом чинності щодо результатів реалізації Закону в Україні.

© 2021 «Держінформ’юст»