Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Дисциплінарна секція Вищої ради юстиції рекомендувала Вищій раді юстиції внести подання про звільнення судді Печерського районного суду міста Києва Отрош Інни Олексіївни

29.09.2016р.

Закон України «Про очищення влади» (далі – Закон) визначає критерії здійснення очищення влади, відповідно до яких державні службовці та посадові особи не можуть протягом, зокрема, 10 років з дня набрання чинності Законом обіймати посади, щодо яких здійснюється люстрація.

Згідно з частиною третьою статті 1 Закону, суддя Печерського районного суду міста Києва Отрош І.О. відповідає критеріям очищення влади, що є підставою застосування заборон, а саме:

сукупно не менше року обіймала посаду члена Вищої ради юстиції в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року (1251 день), а також не подала у строк, визначений Законом, заяву, передбачену частиною першою статті 4 Закону.

Вищезазначене є підставою для відкриття провадження щодо вимог законодавства про несумісність (Згідно частини 1  статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» перебування на посаді судді несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом).

 В липні 2016 року Вища ради юстиції ухвалили рішення про відкриття провадження щодо вимог законодавства про несумісність стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Отрош І.О.

13 вересня 2016 року члени дисциплінарної секції Вищої ради юстиції розглянули подання Міністерства юстиції України про порушення вимог щодо несумісності щодо судді Отрош І.О. і вирішили  рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення судді у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності.

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції, подальший розгляд справи було заплановано на 22 вересня 2016 року , проте, його було перенесено на невизначений термін.

Додаток:

Подання Міністерства юстиції України щодо звільнення Отрош І.О. від 18.03.2016 року

© 2021 «Держінформ’юст»