Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Верховна Рада України звільнила екс-голову Вищого господарського cуду України Татькова Віктора Івановича

29.09.2016р.

30 вересня 2016 року набувають чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя. З цього моменту право ухвалення рішення про звільнення та внесення подання на призначення суддів переходить виключно до повноважень Вищої ради правосуддя.

Ще 24 грудня 2015 року Вища рада юстиції, розглянувши подання Міністерства юстиції України, встановила порушення суддею Вищого господарського суду України Татьковим В.І. вимог щодо несумісності та прийняла рішення внести подання до Верховної Ради України про звільнення його з посади судді з цієї підстави.

Закон України «Про очищення влади» (далі – Закон) встановлює, що відповідно до пункту 6 частини 1 статті 3 Закону заборона, передбачена частиною 3 статті 1 Закону, застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, зокрема, члена Вищої ради юстиції (крім Голови Верховного Суду України).

Суддя Вищого господарського суду України Татьков В.І. був членом Вищої ради юстиції понад рік (1137 календарних днів) у період, визначений пунктом 6 частини 1 статті 3 Закону.

11 квітня 2014 року повноваження Татькова В.І. як члена Вищої ради юстиції були припинені на підставі пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

03 лютого 2016 року у Парламенті було зареєстровано проект постанови № 4011 про звільнення Татькова В.І., проте розгляд в сесійній залі Парламенту відбувся лише 29 вересня 2016 року завдяки зусиллям громадськості та після звернення Президента до Голови Верховної Ради України щодо необхідності скликання позачергового засідання Верховної Ради України.

© 2021 «Держінформ’юст»