Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Реалізація Закону України «Про очищення влади» щодо голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Гарбуза Юрія Григоровича

06.10.2016р.

Відповідно до інформації, яка знаходиться в розпорядженні Міністерства юстиції, Гарбуз Юрій Григорович, призначений Указом Президента України № 195/201629 від 29 квітня 2016 року на посаду голови Луганської обласної державної адміністрації, відповідає критерію здійснення очищення влади (люстрації), визначеному пунктом 5 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон), а саме: обіймав посаду голови Міловської районної державної адміністрації Луганської області у період з 26 грудня 2013 року по 1 квітня 2014 року та не був звільнений в цей період за власним бажанням.

У разі визнання Гарбуза Юрія Григоровича учасником бойових дій під час проведення антитерористичної операції на сході України у встановленому законодавством порядку люстраційна заборона по вищевказаному критерію до нього не застосовується, проте, інформація з джерел, які могли б підтвердити або спростувати даний статус, не надходила.

02 червня 2016 року Міністерство юстиції України звернулось до Адміністрації Президента України щодо необхідності дотримання вимог Закону та підстав неврахування вимог Закону, якщо такі є. Станом на 05 жовтня 2016 року відповідь до Міністерства юстиції України не надходила.

Задля проведення перевірки достовірності відомостей стосовно застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону, та забезпечення доступу до інформації і документів з питань виконання норм Закону щодо посадових і службових осіб, які займають посади, призначення на які і звільнення з яких здійснюються Президентом України, серед яких й посада голови обласної військово-цивільної адміністрації, Міністерство юстиції України 11 серпня 2016 року повторно звернулось до Адміністрації Президента України з проханням проведення зустрічі з керівниками відповідних структурних підрозділів, відповідальних за проведення перевірки. Дана пропозиція була направлена задля успішної реалізації Закону, проте станом на 05 жовтня 2016 року відповідь до Міністерства юстиції України не надходила.

Такі випадки значних порушень люстраційного законодавства з боку окремих державних органів свідчать про блокування роботи в сфері очищення влади.

Додатки:

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 195/2016 про призначення Гарбуза Юрія Григоровича головою Луганської обласної державної адміністрації

Запит Міністерства юстиції України_щодо дотримання вимог Закону стосовно Гарбуза Юрія Григоровича до Адміністрації Президента України від_02-06-2016

© 2021 «Держінформ’юст»