Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Міністерство оскаржує невиконання Закону України «Про очищення влади» щодо начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ

02.11.2016р.

Щодо начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Кучерини Сергія Євгеновича було виявлено критерій здійснення очищення влади (люстрації), визначений п.3 ч.4 ст.3 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон), а саме:

у період з 14.09.1981 по 01.03.1992 обіймав посади оперуповноваженого особливого відділу КДБ СРСР, старшого оперуповноважений особливого відділу КДБ СРСР, заступника начальника особливого відділу КДБ СРСР.

Враховуючи вищезазначене, наказом Голови СБУ Кучерину Сергія Євгеновича було звільнено з займаної посади. 22.04.2016 в Харківському окружному адміністративному суді відбулось судове засідання за позовом Кучерини С.Є. до СБУ та Голови СБУ по справі
(№ 820/2130/16) про звільнення його з посади начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

20.05.2016 Постановою Харківського окружного адміністративного в справі
№ 820/2130/16 задоволено позов Кучерини С.Є. до СБУ та Голови СБУ про скасування наказу Голови СБУ від 30.03.2016 № 372-ос про звільнення з посади начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Не погодившись з вказаною постановою суду СБУ було подано апеляційну скаргу.

23.08.2016 Міністерство юстиції України (далі – Міністерство) було залучено до розгляду вказаної справи у суді апеляційної інстанції у якості третьої особи.

Міністерство надало письмові пояснення, у яких зазначило, що вказана постанова суду винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, судом були неповно з’ясовані обставин, що мають істотне значення для правильного вирішення справи, зроблені невідповідні висновки, які призвели до неправильного її вирішення, що відповідно до статті 202 КАС України є підставою для скасування Постанови та ухвалення нового рішення. У Кучерини С.Є. виявлено критерій очищення влади, що є безумовною підставою застосування люстраційної заборони.

На засіданні, що відбулося 04.10.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд зупинив розгляд справи. Підставою для зупинення справи зазначено пункт 3 частини першої статті 156 КАС України, а саме: неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства до винесення рішення Конституційним Судом України.

Тенденція збільшення кількості зупинення справ без обґрунтованих підстав перешкоджає розгляду питань по суті та встановленню правосуддя в Україні. Проте, не зважаючи на це, в адміністративних судах України поширена практика зупинення провадження у справах до закінчення конституційного провадження.

13 жовтня 2016 року Міністерством юстиції України подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2016 у справі № 820/2130/16.

© 2021 «Держінформ’юст»