Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Звіт діяльності Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України

22.11.2016р.

Із спливом строку повноважень чинного складу Громадської ради з питань люстрації (далі – Громадська рада), утвореної відповідно до статті 5 Закону України «Про очищення влади» та наказу Міністерства юстиції України від 04 листопада 2014 року № 1844/5, її члени звітують про свою дворічну діяльність.

Метою створення та роботи Громадської ради є здійснення її представниками громадського контролю процесу очищення влади в Україні, проведення журналістських розслідувань щодо випадків порушення люстраційного законодавства та викриття схем уникнення люстрації високопосадовцями через публічну діяльність. Представники Громадської ради – журналісти та громадські активісти, які публічно висвітлюють випадки недоброчесного ставлення українських чиновників до виконання власних посадових обов’язків. 

Оприлюднення фактів невиконання Закону України «Про очищення влади» – одне з ключових важелів впливу на представників попередньої недемократичної системи, які обіймали/обіймають державні посади. Відкритість та доступність інформації про їх діяльність та статки широкому колу громадян, яка стала можливою у тому числі й завдяки діяльності членів Громадської ради, сприяє концентрації уваги суспільства на порушеннях законодавства й допомагає не забувати про важливість його дотримання як одного з обов’язкових етапів становлення демократичної держави.

Звіт про діяльність Громадської ради впродовж 2-х років, підготовлений членами Громадської ради, інформує, яким чином, на власному прикладі, українські громадяни можуть впливати на процес очищення влади в Україні, а також який супротив виявили державні органи й яких змін у кадровій виконавчій та судовій гілках влади врешті вдалося досягти за 2 роки роботи представників засобів масової інформації та громадськості.

ЗВІТ ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЛЮСТРАЦІЇ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

© 2021 «Держінформ’юст»