Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Міністерству юстиції України відмовлено у залученні до судового процесу за позовом екс-голови ВГСУ Віктора Татькова

02.12.2016р.

Віктор Татьков – суддя Вищого господарського суду України, був членом Вищої ради юстиції понад рік (1137 календарних днів) у період, визначений пунктом 6 частини 1 статті 3 Закону України «Про очищення влади», й підлягає звільненню з посади.

Рішенням Верховної Ради України від 29 вересня 2016 року суддю Вищого господарського суду України було звільнено на підставі критеріїв, визначених Законом України «Про очищення влади».

Вищий адміністративний суд України розглядав уже другий позов екс-голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова щодо люстрації.

Віктор Татьков звернувся до суду про визнання незаконною постанови № 1631
від 29 вересня 2016 року Верховної Ради України щодо його звільнення.

Під час розгляду судової справи №П/800/554/16 30 листопада 2016 року суд задовольнив клопотання Верховної Ради України про залучення Вищої ради юстиції в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Натомість, в задоволенні клопотання Міністерства юстиції України про залучення в якості третьої особи, яке не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, було відмовлено.

Суд дійшов висновку, що ВРУ приймала рішення про звільнення судді В. Татькова на підставі подання Вищої ради юстиції, тому інтереси ВРЮ в цьому випадку обґрунтовані. Натомість, суд не врахував факт звернення Міністерства юстиції України, як суб’єкта щодо подання на звільнення суддів відповідно до Закону України «Про очищення влади», на підставі якого ВРЮ власне прийняла рішення про подання на звільнення до ВРУ.

Нагадаємо, що під час розгляду іншої справи №/800/63/16 щодо визнання незаконним та скасування рішення Вищої ради юстиції про звільнення Віктора Татькова за позовом екс-голови ВГСУ, Міністерство юстиції України було учасником процесу, при розгляді справи, як у Вищому адміністративному суді України, так і Верховному Суді України.

Наступне судове засідання у справі №П/800/554/16 відбудеться 14 грудня 2016 року.

© 2021 «Держінформ’юст»