Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Міністерство розпочинає створення ініціативної групи щодо формування нового складу Громадської ради з питань люстрації

07.12.2016р.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про очищення влади» наказом Міністерства юстиції України (далі – Міністерство) від 04 листопада 2014 року № 1844/5 утворено громадський дорадчий орган – Громадську раду з питань люстрації при Міністерстві юстиції України (далі – Громадська рада) та затверджено Положення про Громадську раду (далі – Положення). На підставі пункту 5 розділу І Положення строк повноважень Ради становить 2 роки.

Відповідно до пункту 8 Типового положення про Громадську раду при Міністерстві, затвердженого постановою КМУ «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03 листопада 2010 року №996  (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/996-2010-%D0%BF ), якщо при органі вже утворена Громадська рада і її повноваження не були припинені достроково, то ініціативна група, на яку покладено обов’язок обрання нового складу Ради, утворюється органом, при якому вона функціонуватиме.

До повноважень ініціативної групи належить формування, на підставі отриманих заявок, переліку списку кандидатів, які братимуть участь в установчих зборах щодо визначення складу громадської ради.

Повноваження щодо участі в установчих зборах, вимоги до кандидатів у громадську раду та підстави для відмови представнику інституту громадського суспільства, визначені постановою КМУ «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03 листопада 2010 року № 996.

Формування ініціативної групи передбачає введення до її складу:

- делегованих членів діючої Громадської ради (якщо її повноваження не були припинені достроково);

- представників органу, при якому утворюється Громадська рада;

- а також представників інститутів громадянського суспільства, які не  представлені у складі Громадської ради.

Враховуючи вищезазначене, Міністерство юстиції України запрошує представників інститутів громадянського суспільства взяти участь в процесі формування нового складу Громадської ради з питань люстрації, шляхом участі в роботі ініціативної групи.

Просимо врахувати, що особи, які стануть членами ініціативної групи, не зможуть подавати свої документи на участь у конкурсі до новоствореної  Громадської ради.

Кандидати на посаду члена ініціативної групи повинні надіслати наступну інформацію на електронну пошту Відділу взаємодії з громадською радою grlustration@minjust.gov.ua до 09.12. 2016 року (включно):

  • копію статуту ГО;
  • автобіографія кандидата, в якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності), число, місяць, рік народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи, громадську діяльність (у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях (у тому числі в минулому), відомості про наявність чи відсутність судимості, контактний номер телефону та адреса електронної пошти;
  • мотиваційний лист кандидата, в якому зазначити особисті підстави для участі у роботі ініціативної групи.

Щодо надання додаткової чи уточнюючої інформації просимо звертатись за телефоном: Анна Опанасенко (044) 271-16-17.

© 2021 «Держінформ’юст»