Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада правосуддя повинна звільнити Голову Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка

19.01.2017р.

5 січня 2017 року набув чинності Закону України «Про Вищу раду правосуддя». Вищій раді правосуддя надано повноваження приймати рішення про звільнення суддів з посади і давати згоду на затримання чи арешт судді. Також від тепер до повноважень Вищої ради правосуддя належить ухвалення рішення про призначення на посаду та звільнення Голови Державної судової адміністрації України та його заступників.

Нагадаємо, що до набрання чинності Закону України «Про Вищу раду правосуддя» ці повноваження належали Раді суддів України.

19 січня 2017 року Міністерство юстиції України звернулось до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити Голову Державної судової адміністрації України відповідно вимог Закону України «Про очищення влади».

Холоднюк Зеновій Васильович у період з 25.02.2010 по 22.02.2014 обіймав посаду заступника Голови Державної судової адміністрації України (з 27.03.2013 по 24.04.2014), що відповідає критерію очищення влади, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон).

Відповідність особи критерію здійснення очищення влади є підставою застосування заборони, передбаченої Законом, а саме обіймати посади (перебувати на службі) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування впродовж дії Закону.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що впродовж десяти днів з дня набрання чинності цим Законом керівник органу (орган), до повноважень якого належить звільнення та/або ініціювання звільнення з посади осіб, до яких застосовується заборона, зазначена в частині третій статті 1 Закону, на основі критеріїв, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, на підставі відомостей, наявних в особових справах цих осіб, звільняє цих осіб з посад або надсилає керівнику органу (органу), до повноважень якого належить звільнення з посади таких осіб, відповідні документи для їх звільнення не пізніше ніж на 10 робочий день з дня отримання таких документів.

Попередньо Міністерство юстиції України зверталось до Ради суддів України з проханням виконати вимоги Закону, проте це не принесло бажаного результату. Такі випадки значних порушень законодавства з боку окремих державних органів свідчать про блокування роботи в сфері очищення влади.

 

Додаток:

1. Запит Міністерства юстиції України щодо дотримання вимог Закону стосовно Холоднюка З.В.

© 2021 «Держінформ’юст»