Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Оголошується початок формування нового складу Громадської ради з питань люстрації

24.01.2017р.

26 грудня 2016 року затверджено персональний склад Ініціативної групи з підготовки Установчих зборів для формування нового складу Громадської ради з питань люстрації (далі – Рада).

Склад Ініціативної групи утворений з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03 листопада 2010 року № 996.

Зі складом Ініціативної групи ви можете ознайомитися за посиланням: http://lustration.minjust.gov.ua/article/read/152

Відповідно до вимог законодавства до складу Ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних  спілок  та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.

Особливою вимогою є здійснення діяльності у сфері, що пов’язана з діяльністю відповідного органу, та в статуті (положенні) яких визначені відповідні цілі і завдання діяльності.

Рада є колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), налагодження ефективної взаємодії Міністерства юстиції України з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Висувати особу – кандидата у склад Ради (одну від однієї організації) може лише та організація, яка має хоча б один реалізований проект у сфері очищення влади за останній рік.

Для участі в установчих зборах до Ініціативної групи подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додається:

 • рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу Ради;
 • біографічна довідка делегованого представника із зазначенням його прізвища, імені по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;
 • копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчених в установленому порядку;
 • інформація про отримання інститутом громадянського суспільства як володільцем бази персональних даних його членів згоди делегованого ним представника на обробку його персональних даних;
 • інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом року до дня подання заяви;
 • відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

У разі виявлення невідповідності документів, поданих інститутом громадянського суспільства, встановленим Типовим положенням вимогам, Ініціативна група не пізніше ніж за 15 календарних днів до проведення установчих зборів письмово та в електронній формі інформує про це інститут громадянського суспільства з пропозицією щодо їх усунення протягом 7 календарних днів.

Підставами для відмови представнику інституту громадянського суспільства в участі в установчих зборах є:

 • невідповідність документів, поданих інститутом громадянського суспільства, вимогам Типового положення;
 • неусунення інститутом громадянського суспільства невідповідності поданих документів вимогам, встановленим Типовим положенням, у зазначений строк;
 • невідповідність інституту громадянського суспільства або делегованого ним представника встановленим вимогам;
 • недостовірність інформації, що міститься в документах, поданих для участі в установчих зборах;
 • відмова інституту громадянського суспільства від участі в установчих зборах шляхом надсилання Ініціативній групі офіційного листа;
 • перебування інституту громадянського суспільства, який делегував свого представника для участі в установчих зборах, у процесі припинення.

Перелік кандидатів на посаду члена Ради та копії поданих ними документів буде оприлюднено на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

До уваги осіб, які бажають увійти до складу Ради! Перш ніж надсилати свої документи на електронну пошту Департаменту з питань люстрації просимо вас детально ознайомитись із критеріями, згідно з якими буде проходити відбір кандидатів.

Документи приймаються за адресою: grlustration@minjust.gov.ua

Початок прийому документів – 24 січня 2017 року

Закінчення прийому документів – 8 лютого 2017 року

Якщо у вас виникли будь-які запитання, пов’язані із конкурсом, звертайтеся за телефоном: (044) 271-16-17 (відповідальна особа – Анна Опанасенко)

© 2021 «Держінформ’юст»