Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада правосуддя звільнила Отрош Інну Олексіївну з посади судді Печерського районного суду міста Києва

15.02.2017р.

18 березня 2016 року Міністерством юстиції України було направлено подання до Вищої ради юстиції щодо визнання порушення суддею Печерського районного суду м. Києва Отрош Інною Олексіївною вимог щодо несумісності.

В липні 2016 року Вища ради юстиції ухвалили рішення про відкриття провадження щодо вимог законодавства про несумісність.

14 лютого 2017 року Вища рада правосуддя розглянула вищезгадане провадження за зверненням Міністерства юстиції України.

В поданні Міністерства юстиції України зазначалося, що згідно з частиною третьою статті 1 Закону, суддя Печерського районного суду міста Києва Отрош І.О. відповідає критеріям здійснення очищення влади (люстрації), що є підставою застосування заборон, а саме:

сукупно не менше року обіймала посаду члена Вищої ради юстиції в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року (1251 день), а також не подала у строк, визначений Законом України «Про очищення влади» (далі – Закон) заяву, передбачену частиною першою статті 4 Закону.

Вищезазначене стало підставою для відкриття провадження щодо вимог законодавства про несумісність.

Крім того, під час засідання, член Вищої ради правосуддя Анатолій Мірошниченко повідомив, що за інформацією Печерського районного суду міста Києва, суддя Отрош І.О. у період з 7 жовтня 2014 року по 28 липня 2016 року 20 разів повідомляла про те, що вона перебуває на лікарняному, проте жодних документів на підтвердження не надала. Згідно з інформацією, отриманою з адміністрації Державної прикордонної служби України, Отрош І.О. 26 лютого 2014 року залишила територію України і з того часу державний кордон України не перетинала.

Враховуючи усі вищезазначені обставини, Вища рада правосуддя ухвалила визнати порушення суддею Печерського районного суду міста Києва Отрош І.О. вимог щодо несумісності та звільнити її з посади судді Печерського районного суду міста Києва.

Отрош І.О. стала другою суддею, після Татькова В.І., звільненою через недотримання вимог щодо несумісності відповідно до Закону України «Про очищення влади».

© 2021 «Держінформ’юст»