Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Мінюст направив подання до Вищої ради правосуддя щодо звільнення з посади 11 суддів

21.02.2017р.

Відповідно до пункту 13 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади» заборона, передбачена частиною третьою статті 1 цього Закону, застосовується до осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 21.11.2013 по 22.02.2014 та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Зокрема, щодо судді, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ухвалив рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 29.01.2014 № 737-VII, Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21.02.2014 № 743-VII.

У разі відповідності судді вищезазначеному критерію, він не може обіймати посади, щодо яких здійснюється заходи, направлені на очищення влади (люстрації).

Отже, відповідно до пункту 2 частини шостої статті 126 Конституції України такий суддя повинен бути звільнений з посади за порушення вимог щодо несумісності.

На підставі статті 39 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя відкриває та розглядає справи про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності їх посад із діяльністю або статусом, визначеними Конституцією України та законами України (справи щодо несумісності).

Міністерство юстиції України для цілей Закону України «Про очищення влади» є суб’єктом звернення щодо подання про звільнення суддів.

На підставі даних Єдиного державного реєстру судових рішень Міністерством юстиції України були виявлені відомості, які свідчать про відповідність критерію очищення влади, передбаченого пунктом 13 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади»  щодо таких суддів:

Гут Юрій Олексійович (суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області)

Кічинська Олена Федорівна (суддя Броварського міського суду Київської області)

Лопатюк Надія Григорівна (суддя Святошинського районного суду міста Києва)

Марушак Світлана Леонідівна (суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпро)

Петренко Наталія Олексіївна (суддя Святошинського районного суду міста Києва)

П’ятничук Інна Віталіївна (суддя Святошинського районного суду міста Києва)

Скороход Тетяна Нестерівна (суддя Ставищанського районного суду Київської області)

Степанова Оксана Сергіївна (суддя Обухівського районного суду Київської області)

Федченко Володимир Миколайович (суддя Борівського районного суду Харківської області)

Цвірюк Денис Васильович (суддя Дзержинського районного суду міста Харкова)

Чезганова Алла Михайлівна (суддя Вінницького міського суду Вінницької області)

Нагадаємо, що попередньо Міністерство юстиції України вже надсилало подання до Вищої ради правосуддя щодо звільнення 29 судей через відповідність критерію очищення влади, передбаченого пунктом 13 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади». Наразі, вищезазначені подання знаходяться на розгляді у Вищій раді правосуддя.

© 2021 «Держінформ’юст»