Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Колишній перший заступник прокурора Подільського району міста Києва, який підлягає люстрації, переведений на нову посаду у Генеральній прокуратурі

10.03.2017р.

Мельніченко Максим Ігорович у період, визначений частиною другою статті 3 Закону України «Про очищення влади», а саме –  з 21.11.2013 по 22.02.2014, обіймав посаду першого заступника прокурора Подільського району міста Києва. Це відповідає критерію, визначеному пунктом 4 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади», що є підставою застосування до Мельніченка М.І. заборон, передбачених Законом, а саме – заборона доступу до державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування впродовж 10 років.

16.01.2014 Міністерством юстиції України відомості щодо Мельніченка М.І. були внесені до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». Вказані відомості внесені на підставі наказу Генеральної прокуратури України № 2718ц від 01.12.2014 щодо звільнення Мельніченка М.І.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.06.2015 у справі № 826/20482/14 за позовом Мельніченка М.І. до Генеральної прокуратури України поновлено на посаді. Суд прийшов до висновку, що звільнення з посади при умові залишення на роботі в органах прокуратури можливе у порядку переведення на іншу посаду у структурі органу прокуратури того ж самого або іншого регіону.

Проте, Департамент з питань люстрації наголошує, що відповідно до вимог чинного законодавства, звільнення колишнього першого заступника прокурора Подільського району міста Києва у порядку переведення не є звільненням особи за власним бажанням. Міністерство юстиції України подавало касаційну скаргу на оскарження вищезазначеного судового рішення, проте, Вищий адміністративний суд України залишив її без розгляду.

Отже, 28.02.2017 року начальника першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення  управління  нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління  нагляду у кримінальному провадженні  Генеральної прокуратури  України Мельніченка М.І. перевели на посаду заступника начальника Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату, яку він і обіймає по цей час, всупереч забороні, передбаченій  частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади».

© 2021 «Держінформ’юст»