Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Результати громадських слухань щодо стану та результатів реалізації люстрації

23.06.2017р.

21 червня 2017 року в Адміністрації Державної прикордонної служби України пройшли громадські слухання, ініційовані Громадською радою при адміністрації Державної прикордонної служби України, на тему: «Про стан та результати реалізації в Державній прикордонній службі України Закону України «Про очищення влади». Проблемні питання соціально-правової реабілітації кадрових прикордонників», на яких були присутні директор Департаменту з питань люстрації Анастасія Задорожна та заступник директора департаменту Олександра Чіковані, Голова Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті Тетяна Козаченко, а також представник Громадського люстраційного комітету Анна Калинчук.

Найбільшу дискусію викликало питання «декадебізації» в рамках очищення влади, а саме, що заборона, передбачена пунктом третім частини четвертої статті третьої Закону України «Про очищення влади», не має застосовуватись до військовослужбовців прикордонних військ КДБ, а також осіб, які закінчили вищі навчальні заклади прикордонних військ КДБ.

Слід зазначити, що у Верховній Раді України ще 21 квітня 2015 року зареєстровано законопроект № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань очищення влади», який Міністерство юстиції підтримує, та який включено до порядку денного поточної сесії. Зазначеним законопроектом, окрім іншого, пропонується виключити з критеріїв здійснення очищення влади, визначених у статті 3 Закону України «Про очищення влади», штатних працівників, військовослужбовців прикордонних військ КДБ.

За результатами громадських слухань виявили необхідність створення робочої групи, до складу якої увійдуть представники Міністерства юстиції, Адміністрації Державної прикордонної служби України, народні депутати, представники громадськості з метою розробки окремого проекту закону, яким буде запропоновано врегулювати проблемні питання очищення влади стосовно військовослужбовців прикордонних військ КДБ.

© 2021 «Держінформ’юст»