Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Відбулася тристороння робоча зустріч з питань реалізації очищення влади (люстрації) судової системи України

10.07.2017р.

06 липня 2017 року відбулася робоча тристороння зустріч представників Міністерства юстиції, Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України (далі – Громадська рада з питань люстрації) та Громадської ради доброчесності, де підіймалися актуальні питання очищення влади (люстрації) судової влади України, її тенденції, перспективи, недоліки й переваги.

На зустрічі зокрема обговорювалось питання направлених Міністерством юстиції України до Вищої ради правосуддя 110 подань про порушення вимог щодо несумісності діючими суддями, які відповідають критеріям здійснення очищення влади, а також врахування таких критеріїв при відборі кандидатів на посаду судді Верховного Суду.

Дотримання норм права – обов’язок доброчесного судді. Задля належного функціонування судової гілки влади в Україні шляхом контролю за її очищенням новообрана Громадська рада з питань люстрації продовжує виконувати функції своїх попередників.

Нагадаємо, що Громадська рада з питань люстрації є дорадчим органом, який здійснює громадський контроль за процесом очищення влади в Україні. Робота його членів, серед яких є як представники громадських організацій, так і журналісти, сприяє виявленню фактів ігнорування та порушення норм Закону України «Про очищення влади», а також максимальному висвітленню таких фактів в ЗМІ. Створення Громадської ради з питань люстрації передбачено нормами Закону України «Про очищення влади».

Громадська рада доброчесності утворена з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

© 2021 «Держінформ’юст»