Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Гассій Олену Валентинівну з посади судді господарського суду Донецької області

21.08.2017р.

08 грудня 2015 року Міністерством юстиції України направлено подання до Вищої ради юстиції з проханням визнати порушення суддею господарського суду Донецької області Гассій Оленою Валентинівною вимог щодо несумісності та звернутися до Верховної Ради України з поданням щодо прийняття рішення про звільнення судді господарського суду Донецької області Гассій Олени Валентинівни із займаної нею посади через порушення вимог щодо несумісності.

Нагадаємо, що Гассій О.В. не подала у встановленому Законом України «Про очищення влади» порядку заяву, передбачену частиною першою статті 4 Закону України «Про очищення влади».

Перебування на посаді судді, згідно із частиною першою статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України «Про очищення влади».

05 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя».

Відповідно до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» заяви про порушення вимог законодавства щодо несумісності, в тому числі звернення Міністерства юстиції України, подані відповідно до Закону України «Про очищення влади», а також провадження щодо порушення вимог законодавства щодо несумісності, відкриті Вищою радою юстиції до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», рішення стосовно яких не прийнято, передаються Вищій раді правосуддя для розгляду та прийняття рішень у порядку, визначеному цим Законом для розгляду справ щодо несумісності.

Відповідно до статті 41 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за результатами розгляду справи щодо несумісності Вища рада правосуддя може ухвалити рішення про визнання порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю або статусом і звільнення його з посади.

На засіданні Вищої ради правосуддя, що відбулося 15 серпня 2017 року, було розглянуто провадження та прийнято рішення про звільнення з посади судді господарського суду Донецької області Гассій О. В. у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності.

© 2021 «Держінформ’юст»