Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Призенка Дмитра Олексійовича з посади судді Слов’яносербського районного суду Луганської області

21.08.2017р.

06 серпня 2015 року та 20 листопада 2015 року Міністерством юстиції України направлено подання до Вищої ради юстиції з проханням визнати порушення суддею Слов’яносербського районного суду Луганської області Призенком Дмитром Олексійовичем вимог щодо несумісності та звернутися до Верховної Ради України з поданням щодо прийняття рішення про звільнення судді Слов’яносербського районного суду Луганської області Призенка Дмитра Олексійовича із займаної ним посади.

Нагадаємо, що суддя Слов’яносербського районного суду Луганської області Призенко Д.О. не подав у встановленому Законом України «Про очищення влади» порядку заяву, передбачену частиною першою статті 4 Закону України «Про очищення влади».

Перебування на посаді судді, згідно з частиною першою статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України «Про очищення влади».

05 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя».

Відповідно до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» заяви про порушення вимог законодавства щодо несумісності, в тому числі звернення Міністерства юстиції України, подані відповідно до Закону України «Про очищення влади», а також провадження щодо порушення вимог законодавства щодо несумісності, відкриті Вищою радою юстиції до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», рішення стосовно яких не прийнято, передаються Вищій раді правосуддя для розгляду та прийняття рішень у порядку, визначеному цим Законом для розгляду справ щодо несумісності.

08 серпня 2017 року відбулося засідання Вищої ради правосуддя, на якому було розглянуто провадження за зверненням Міністерства юстиції України. Вища рада правосуддя вирішила визнати порушення суддею Словяносербського районного суду Луганської області Призенком Д.О. вимог щодо несумісності та звільнити його з посади судді Словяносербського районного суду Луганської області.

© 2021 «Держінформ’юст»