Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення ще одного судді з посади через порушення вимог законодавства щодо несумісності

13.09.2017р.

У 2015 році Міністерством юстиції України було направлено подання до Вищої ради юстиції з проханням визнати порушення суддею Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Бичковим Павлом Юрійовичемвимог щодо несумісності та звернутися до Верховної Ради України з поданням щодо прийняття рішення про його звільнення із займаної посади.

Відповідно до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя», який набрав чинності 05 січня 2017 року, заяви про порушення вимог законодавства щодо несумісності, в тому числі звернення Міністерства юстиції України, подані відповідно до Закону України «Про очищення влади», а також провадження щодо порушення вимог законодавства щодо несумісності, відкриті Вищою радою юстиції до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», рішення стосовно яких не прийнято, передаються Вищій раді правосуддя для розгляду та прийняття рішень у порядку, визначеному цим Законом для розгляду справ щодо несумісності.

Відповідно до статті 41 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за результатами розгляду справи щодо несумісності Вища рада правосуддя може ухвалити рішення про визнання порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю або статусом і про звільнення його з посади.

13 вересня 2017 року відбулося засідання Вищої ради правосуддя, на якому було розглянуто звернення Міністерства юстиції України та вирішено визнати порушення вимог щодо несумісності й звільнити суддю Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Бичкова П.Ю. з посади.

Нагадаємо, що Бичков П.Ю. не подав у встановленому Законом України «Про очищення влади» порядку заяву, передбачену частиною першою статті 4 цього Закону.

Перебування на посаді судді, згідно із частиною першою статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України «Про очищення влади».

© 2021 «Держінформ’юст»