Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Громадська рада з питань люстрації та інші громадські організації наголошують на необхідності звільнення суддів, які виносили неправомірні рішення за часів Євромайдану

26.09.2017р.

20 вересня 2017 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг щодо звільнення суддів, які приймали рішення стосовно активістів Євромайдану. На зустрічі виступили голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Тетяна Козаченко, активіст ВГО «Автомайдан» Роман Маселко та голова ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.

Зокрема, активіст ВГО «Автомайдан», адвокат Роман Маселко висловив своє занепокоєння через те, що за 2016 – 2017 роки були звільнені лише 10% суддів, які приймали неправомірні рішення стосовно активістів Євромайдану.

Як зазначила голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиціїТетяна Козаченко:«Мова йде виключно про репресивні рішення проти активістів, коли є всі підстави говорити про те, що це не було здійсненням правосуддя, тому що рішення приймалися у непроцесуальний спосіб, системно і по всій Україні».

Також Тетяна Козаченко наголосила, що «такі судді мають нести кримінальну відповідальність, адже наявність у лавах судової влади недоброчесних суддів унеможливлює здійснення правосуддя в країні загалом».

«Така тенденція є невтішною й свідчить про те, що 90% суддів, які виносили рішення щодо учасників Євромайдану – не покарані і не звільнені», - підкреслила Олександра Дрік, голова ГО «Громадський люстраційний комітет».

Нагадаємо, що Громадська рада з питань люстрації при Міністерстві юстиції України виконує функцію дорадчого громадського органу, метою якого є здійснення громадського контролю за процесом очищення влади в Україні. Створення Громадської ради при Міністерстві юстиції передбачено нормами Закону України «Про очищення влади».

© 2021 «Держінформ’юст»