Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Щодо дотримання вимог Закону України «Про очищення влади» при призначенні керівного складу Державного бюро розслідувань

28.11.2017р.

У зв’язку з обранням переможцем конкурсу на посаду голови Державного бюро розслідувань Труби Романа Михайловича та призначенням Указом Президента від 22 листопада 2017 року № 386/2017 його на вищезазначену посаду, Міністерство юстиції України звернулось до Адміністрації Президента України з листом від 24 листопада 2017 року № 12354/13/3-17 щодо дотримання алгоритму проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади».

Крім того, переможцями конкурсу на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника директора Державного бюро розслідувань стали Варченко Ольга Олександрівна – обіймала посаду начальника управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Київської області та Буряк Олександр Олександрович – обіймав посаду прокурора Дарницького району міста Києва.

Водночас, згідно з інформацією, яка стала відома Міністерству юстиції із загальнодоступних джерел, Труба Р.М. обіймав посаду прокурора Пустомитівського району Львівської області.

Відповідно до пункту 12 частини другої статті 3 Закону України «Про очищення влади» заборона, передбачена частиною третьою статті 1 цього Закону, застосовується до осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням, а саме:

  • працівника органу прокуратури, який здійснював процесуальне керівництво, вносив подання, погодження, підтримував клопотання про застосування запобіжних заходів, підтримував державне обвинувачення у суді стосовно осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 29 січня 2014 року № 737-VII, Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21 лютого 2014 року № 743-VII.

Враховуючи вищенаведене Міністерство юстиції України звернулося до Генеральної прокуратури України для отримання інформації щодо здійснення/нездійснення Трубою Р. М., Варченко О. О. та Буряком О. О. дій (заходів), визначених пунктом 12 частини другої статті 3 Закону.

Запит МЮ до АПУ щодо Труби Р.М. від 24-11-2017

Запит МЮ до ГПУ щодо Труби Р.М., Варченко О.О. та Буряка О.О. від 20-11-2017

© 2021 «Держінформ’юст»