Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вищий адміністративний суд розгляне позов Міністерства юстиції України до Вищої ради правосуддя

12.12.2017р.

Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон) протягом 10 років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у ч.1, 2, 4 та 8 статті 3 цього Закону.

Відповідно до п. 13 ч.2 ст. 3 Закону заборона, передбачена ч. 3 ст. 1 цього Закону, застосовується до осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 21.11.2013 по 22.02.2014 та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням, зокрема,

  • щодо судді, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ухвалив рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 29.01.2014 № 737-VII (далі – Закон № 737-VII), Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21.02.2014 № 743-VII (далі – Закон № 743-VII).

На підставі даних Єдиного державного реєстру судових рішень Міністерством юстиції України були виявлені відомості, які свідчать про відповідність критерію очищення влади, передбаченого п. 13 ч.2 ст. 3 Закону, щодо 33 суддів. Таким чином, довищезазначених суддів застосовується заборона, передбачена ч.3 ст. 1 Закону, а тому їх перебування на посаді судді є порушенням вимог щодо несумісності, передбачених ч.1 ст. 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

12.12.2016 Міністерство юстиції України звернулося до Вищої ради юстиції, а 15.02.2017 до Вищої ради правосуддя (у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про Вищу раду правосуддя») з поданнями про звільнення суддів у зв’язку з порушенням ними вимог щодо несумісності.

Супровідним листом Вища рада правосуддя повернула подання Міністерства юстиції України, які ухвалами Вищої ради правосуддя залишено без розгляду.

Враховуючи вищенаведене, Міністерство юстиції України направило до Вищого адміністративного суду України адміністративний позов до Вищої ради правосуддя про визнання рішення протиправними та їх скасування, зобов’язання вчинити дії.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23.11.2017 відкрито провадження у справі за адміністративним позовом Міністерства юстиції України до Вищої ради правосуддя про визнання рішень протиправними та їх скасування, зобов’язання вчинити дії.

Судове засідання із розгляду зазначеного питання розпочнеться 18 січня 2017 року о 12.00.

 

© 2021 «Держінформ’юст»