Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Відбудеться засідання за позовом Міністерства юстиції України

18.01.2018р.

18 січня 2018 року о 12.00 розпочнеться судове засідання за позовом Міністерства юстиції України до Вищої ради правосуддя. Предметом позову є визнання протиправними та скасування рішень Вищої ради правосуддя щодо залишення подань Міністерства юстиції України щодо 33 суддівбез розгляду, зобов’язання вчинити дії. Мова йде про суддів, щодо яких були виявлені відомості, які свідчать про відповідність критерію очищення влади, передбаченому п. 13 ч.2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади».

Відповідно до п. 13 ч.2 ст. 3 Закону заборона, передбачена ч. 3 ст. 1 цього Закону, застосовується до осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 21.11.2013 по 22.02.2014 та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням, зокрема, до судді, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ухвалив рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 29 січня 2014 року № 737-VII, Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21 лютого 2014 року № 743-VII.).

Нагадаємо, що відомості про суддів були виявлені на підставі даних Єдиного державного реєстру судових рішень. Міністерство юстиції України вже зверталося 12 грудня 2016 року до Вищої ради юстиції, а згодом,15 лютого 2017 року,до Вищої ради правосуддя (у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про Вищу раду правосуддя») з поданнями про звільнення суддів у зв’язку з порушенням ними вимог щодо несумісності.Вища рада правосуддя повернула подання Міністерства юстиції України, які ухвалами Вищої ради правосуддя залишено без розгляду.

© 2021 «Держінформ’юст»