Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Щодо підтвердження люстраційної заборони колишньому штатному співробітнику КДБ

07.02.2018р.

29.01.2018 Окружний адміністративний суд м. Києва у справі № 826/1003/17відмовив у задоволенні позову Сутулинського О.М. до Голови Державної авіаційної служби України та Державної авіаційної служби України про визнання незаконним та скасування наказу про його звільнення й відновлення на посаді.

Колегія суддів дійшла висновку, що рішення про звільнення директора Департаменту авіаційної безпеки Державіаслужби України від 03.01.2017 повністю узгоджуються із нормами Закону України «Про очищення влади».

Нагадаємо, що Сутулинський О.М. відповідає критерію здійснення очищення влади (люстрації), передбаченому пунктом 3 частини четвертої статті 3, що є підставою застосування до нього заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон).

Частиною третьою статті 1 Закону передбачено, що протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 цього Закону.

Заборона, передбачена частиною третьою статті 1 цього Закону, застосовується до осіб, які, зокрема:

були штатними працівниками чи негласними агентами в КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР, Головному розвідувальному управлінні Міністерства оборони СРСР, закінчили вищі навчальні заклади КДБ СРСР (крім технічних спеціальностей).

Отже, Сутулинський О.М. не має права обіймати посади в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування протягом 10 років.

Відомості щодо Сутулинського О.М. внесені до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону https://lustration.minjust.gov.ua/register

© 2021 «Держінформ’юст»