Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Відбулося експертне обговорення на тему: «Відповідальність суддів Майдану. Обіцянки та реальність»

21.02.2018р.

19 лютого 2018 року ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», Громадська рада доброчесності, Фундація «DEJURE» та ГО «Адвокатська дорадча група» організували та провели експертне обговорення на тему: «Відповідальність суддів Майдану. Обіцянки та реальність».

На заході учасники обмінювалися думками щодо проблем очищення суддівських лав від суддів, які виносили завідомо неправосудні рішення, а також обговорювали питання щодо результатів реалізації Закону України «Про відновлення довіри до судової влади».

В рамках заходу адвокат родин Героїв Небесної Сотні Роман Маселко зазначив, що Вища рада правосуддя звільнила лише 48 суддів, які засуджували активістів Революції Гідності, а це лише 14% «майданівських суддів». «За даними аналізу Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції при Вищій раді юстиції, «суддями Майдану» є 351 особа. Під час Революції Гідності ці судді позбавляли водійських прав автомайданівців, засуджували активістів та забороняли масові акції протесту» - зазначив він.

Директор Департаменту з питань люстрації Анастасія Задорожна наголосила на необхідності оновлення судової влади в України, без якої неможливе функціонування демократичної держави, нагадала про важливість недопущення повернення люстрованих осіб на посади, серед яких, зокрема, і судді.

Також Анастасія Задорожна розповіла про те, що на підставі даних з Єдиного державного реєстру судових рішень Міністерством юстиції України були виявлені відомості, які свідчать про відповідність критерію очищення влади, передбаченого Законом України «Про очищення влади», щодо 44 суддів, а тому їх перебування на посадах суддей є порушенням вимог щодо несумісності, передбачених Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Міністерство юстиції вже зверталося до Вищої ради юстиції з поданнями про звільнення суддів у зв’язку з порушенням ними вимог щодо несумісності, проте Міністерству юстиції було відмовлено у розгляді вищезазначених подань.

У зв’язку з цим Міністерством юстиції подано позов до Вищої ради правосуддя про визнання рішення протиправними та їх скасування, зобов’язання вчинити дії.

Учасниками круглого столу були:

 1. Володимир Голоднюк, представник ГО Родини Героїв Небесної Сотні;
 2. Галина Чижик, координатор Громадської ради доброчесності;
 3. Віталій Титич, представник Адвокатської дорадчої групи;
 4. Роман Маселко, член Автомайдану, Адвокатської дорадчої групи, Громадської ради доброчесності;
 5. Сергій Горбатюк, керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ;
 6. Єгор Соболєв, народний депутат України, співавтор Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»;
 7. Маркіян Галабала, адвокат, член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів;
 8. Анастасія Задорожна, директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України;
 9. Тетяна Козаченко, співавтор Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»;
 10. Володимир Мойсик, суддя Конституційного суду України;
 11. Макарчук Михайло Андрійович, Секретар палати з питань добору і публічної служби суддів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

© 2021 «Держінформ’юст»