Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Закарпатський окружний адміністративний суд закрив провадження за позовом Міністерства юстиції України

05.10.2018р.

Заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Мікулін В. П. у період з 25.02.2010 до 22.02.2014  обіймав посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а саме з 16.03.2011 по 22.02.2014, що складає 1075 днів (не менше року у період 25.02.2010 до 22.02.2014) і відповідає критерію здійснення очищення влади, передбаченому пунктом 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон).

Пунктом 6 частини першої статті 3 Закону передбачено, що критерії здійснення очищення влади (люстрації) застосовуються до члена Вищої ради юстиції (крім Голови Верховного Суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника, заступника.

Таким чином, до Мікуліна В. П. має бути застосована заборона, передбачена частиною третьою статті 1 Закону, на підставі відповідності його критеріям здійснення очищення влади (люстрації), передбаченим пунктом 6 частини першої та пунктом 2 частини другої статті 3 Закону.

У грудні 2017 року Міністерством юстиції України направлено лист до Закарпатської обласної державної адміністрації № 12702/13/7-17, щодо необхідності дотримання положень Закону й застосування заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону, до Мікуліна В. П.. У відповіді голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Г.Г. зазначалося, що вимоги Закону відносно заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації дотримані у звязку з не поширенням люстраційних заборон  й особа й надалі продовжує працювати на посаді.

У березні 2018 року Міністерство юстиції України звернулося з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду щодо невиконання Закарпатською обласною державною адміністрацією вимог Закону щодо заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Мікуліна В. П.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 29.03.2018 відкрито провадження за позовом Міністерства юстиції України до Закарпатської обласної державної адміністрації  та Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Г. Г.

На судовому засіданні, що відбулося 20 вересня 2018 року, суд визначив, що позивачем  фактично оскаржується бездіяльність Закарпатської обласної державної адміністрації, яка не стосуються інтересів та не порушує прав Міністерства юстиції України, а має безпосередній вплив лише на особу, якої стосується вказана бездіяльність, а отже, Міністерство юстиції України не має підстави звернення до суду.

Враховуючи вищенаведене, Закарпатський окружний адміністративний суд виніс ухвалу про закриття провадження. З даним судовим рішенням можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76657463

© 2021 «Держінформ’юст»