Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Призначено дату розгляду апеляційної скарги Мін’юсту у справі за позовом Самсіна І. Л.

02.11.2018р.

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про визнання порушення суддею Верховного Суду України Самсіним Ігорем Леоновичем вимог щодо несумісності відповідно до пункту 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади» та звільнення його з посади судді Верховного Суду України.

18 вересня 2018 року відбулося судове засідання у справі № 800/186/17 за позовом Самсіна І. Л. до Вищої ради правосуддя, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Міністерство юстиції України, з позивними вимогами про визнання незаконним та скасування рішення Вищої ради правосуддя, на якому Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив задовольнити позовні вимоги екс-судді Верховного Суду України Самсіна І.Л.

Враховуючи, що вищезазначений суддя перебував на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України понад рік (1256 календарних днів) у люстраційний період та не подав у встановлений законодавством строк заяву про очищення влади, Самсін І.Л. не має права обіймати посади в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування протягом 10 років.

Наголошуючи на необхідності дотримання люстраційного законодавства Міністерство юстиції України підготувало та подало апеляційну скаргу до Великої Палати Верховного Суду на оскарження рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Судове засідання із розгляду зазначеного питання призначене на 31 січня 2019 року на 10.00.

© 2022 «Держінформ’юст»