Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Судове засідання із розгляду справи колишнього судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбудеться 11 лютого 2019 року

07.02.2019р.

Колишній суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Колесниченко Володимир Миколайович був членом Вищої ради юстиції понад рік (1695 календарних днів) у період, визначений пунктом 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади», а саме: з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, який включає також період, визначений пунктом 2 частини другої статті 3, а саме: з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, та не був звільнений у цей період з відповідної посади за власним бажанням.

Перебування на посаді судді згідно частини першою статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України «Про очищення влади».

Враховуючи вищенаведене, Вища рада правосуддя 23 травня 2017 року ухвалила рішення про визнання порушення суддею Колесниченко В.М. вимог щодо несумісності та звільнення його з посади судді.

Колесниченко В.М. звернувся до суду з позовом до Вищої ради правосуддя про визнання незаконним та скасування рішення про звільнення його з посади судді. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду зупинив провадження у справі до вирішення Конституційним Судом України справи щодо відповідності положенням Конституції України (конституційності) Закону України «Про очищення влади».

Міністерство юстиції України 14 березня 2018 року подало апеляційну скаргу до Великої палати Верховного Суду про оскарження вищезазначеної ухвали про зупинення провадження, яку було задоволено й ухвалено продовжити розгляд справи Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду.

Наступне засідання із розгляду Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду зазначеної справи відбудеться 11 лютого 2019 року о 16.00.

© 2021 «Держінформ’юст»