Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Міністерство юстиції України розпочало утворення ініціативної групи для формування нового складу Громадської ради з питань люстрації

08.02.2019р.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про очищення влади» наказом Міністерства юстиції України (далі – Міністерство) від 04 листопада 2014 року № 1844/5 утворено громадський дорадчий орган – Громадську раду з питань люстрації при Міністерстві юстиції України (далі – Громадська рада) та затверджено Положення про Громадську раду (далі – Положення). На підставі пункту 5 розділу І Положення строк повноважень Ради становить 2 роки. Відповідно, строк повноважень другого складу Громадської ради, який затверджений 19 квітня 2017 року, спливає 19 квітня 2019 року.

Відповідно до пункту 8 Типового положення про Громадську раду при Міністерстві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03 листопада 2010 року № 996 , якщо при органі вже утворена Громадська рада і її повноваження не були припинені достроково, то ініціативна група, на яку покладено обов’язок обрання нового складу Ради, утворюється органом, при якому вона функціонуватиме.

До повноважень ініціативної групи належить формування, на підставі отриманих заявок, переліку списку кандидатів, які братимуть участь в установчих зборах щодо визначення складу громадської ради.

Формування ініціативної групи передбачає введення до її складу:

- делегованих членів діючої Громадської ради (якщо її повноваження не були припинені достроково);

- представників органу, при якому утворюється Громадська рада;

- а також представників інститутів громадянського суспільства, які не представлені у складі Громадської ради.

Враховуючи вищезазначене, Міністерство юстиції України запрошує представників інститутів громадянського суспільства взяти участь в процесі формування нового складу Громадської ради з питань люстрації, шляхом участі в роботі ініціативної групи.

Просимо врахувати, що особи, які стануть членами ініціативної групи, не зможуть подавати свої документи на участь у конкурсі до новоствореної Громадської ради.

Кандидати на членство в ініціативній групі повинні надіслати наступну інформацію на електронну пошту aa.opanasenko@minjust.gov.ua до 12 лютого 2019 року (включно):

  • копію статуту ГО;
  • автобіографію кандидата, в якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності), число, місяць, рік народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи, громадську діяльність (у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях (у тому числі в минулому), відомості про наявність чи відсутність судимості, контактний номер телефону та адреса електронної пошти;
  • мотиваційний лист кандидата, в якому зазначити особисті підстави для участі у роботі ініціативної групи.

Щодо надання додаткової чи уточнюючої інформації просимо звертатись за телефоном: (044) 233-65-17 (Анна Опанасенко).

© 2021 «Держінформ’юст»