Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Оголошується початок формування нового складу Громадської ради з питань люстрації

25.02.2019р.

14 лютого 2019 року затверджено персональний склад Ініціативної групи з підготовки Установчих зборів для формування нового складу Громадської ради з питань люстрації (далі – Рада).

Склад Ініціативної групи утворений з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03 листопада 2010 року № 996.

Зі складом Ініціативної групи ви можете ознайомитися за посиланням: https://lustration.minjust.gov.ua/article/read/244

Відповідно до вимог законодавства до складу Ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.

Рада є колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), налагодження ефективної взаємодії Міністерства юстиції України з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Висувати особу – кандидата у склад Ради (одну від однієї організації), може лише та організація, яка має хоча б один реалізований проект у сфері очищення влади.

Для участі в установчих зборах до Ініціативної групи подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додається:

  • рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу Ради;
  • біографічна довідка делегованого представника із зазначенням його прізвища, імені по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;
  • копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчених в установленому порядку;
  • інформація про отримання інститутом громадянського суспільства як володільцем бази персональних даних його членів згоди делегованого ним представника на обробку його персональних даних;
  • інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом 2017/2018 року;
  • відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

Перелік кандидатів на посаду члена Ради буде оприлюднено на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

Установчі збори відбудуться 11 квітня 2019 року у приміщенні Міністерства юстиції України.

До уваги осіб, які бажають увійти до складу Ради! Перш ніж надсилати свої документи на електронну пошту Департаменту з питань люстрації просимо вас детально ознайомитись із критеріями, згідно з якими буде проходити відбір кандидатів.

Документи приймаються на електронну адресу: aa.opanasenko@minjust.gov.ua

Початок прийому документів – 25 лютого 2019 року.

Закінчення прийому документів – 11 березня 2019 року.

Якщо у вас виникли будь-які запитання, пов’язані із формуванням ради, звертайтеся за телефоном: (044) 233-65-17 (відповідальна особа – Анна Опанасенко).

© 2021 «Держінформ’юст»