Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада правосуддя розгляне питання щодо порушення суддями вимог щодо несумісності

22.03.2019р.

9 листопада 2015 року Міністерство юстиції України направило до Вищої ради юстиції подання про порушення суддею Овідіопольського районного суду Одеської області Бичковським Євгеном Леонідовичем вимог щодо несумісності та з проханням звернутися до Президента України з поданням щодо прийняття рішення про звільнення судді Овідіопольського районного суду Одеської області Бичковського Євгена Леонідовича із займаної ним посади.

В поданні Міністерства юстиції України зазначалося, що Бичковський Є. Л. закінчив навчання у Вищій школі КДБ СРСР ім. Дзержинського, що підтверджується його заявою про проведення перевірки, передбаченої Законом, від 09 грудня 2014 року та дипломом з додатком до нього, у зв’язку з чим до нього застосовується заборона, визначена Законом України «Про очищення влади».

25 грудня 2015 року Вища рада юстиції ухвалила відкрити провадження щодо вимог законодавства про несумісність стосовно судді Овідіопольського районного суду Одеської області Бичковського Євгена Леонідовича за поданням Міністерства юстиції України.

26 березня 2019 року о 10 годині розпочнеться засідання Вищої ради правосуддя, до проекту порядку денного якого включено питання про розгляд провадження щодо вимог законодавства про несумісність стосовно судді Овідіопольського районного суду Одеської області Бичковського Є.Л.

Крім того, 23 листопада 2015 року Міністерство юстиції України направило до Вищої ради юстиції подання про порушення суддею Вінницького апеляційного адміністративного суду Кузьмишиним Віталієм Миколайовичем вимог щодо несумісності та з проханням звернутися до Верховної Ради України з поданням щодо прийняття рішення про звільнення судді Кузьмишина Віталія Миколайовича із займаної ним посади.

В поданні Міністерства юстиції України зазначалося, що Кузьмишин В. М. обіймав посаду члена Вищої ради юстиції у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, у зв’язку з чим до нього застосовується заборона, визначена Законом України «Про очищення влади».

Вищезазначене стало підставою для відкриття 13 березня 2019 року справи за поданням Міністерства юстиції України про порушення суддею Вінницького апеляційного адміністративного суду Кузьмишиним В.М. (нині – суддею Сьомого апеляційного адміністративного суду) вимог щодо несумісності.

 

© 2021 «Держінформ’юст»