Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив позов екс-судді Вищого спеціалізованого суду України

07.06.2019р.

Рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 27 травня 2019 року задоволено позов екс-судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Колениченка Володимира Миколайовича. Нагадаємо, що Колесниченко В.М. був членом Вищої ради юстиції понад рік (1695 календарних днів) у період, визначений пунктом 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон).

Згідно з Законом екс-суддя Вищого спеціалізованого суду України не має права обіймати посади в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування протягом 10 років.  Крім того, Колесниченко В.М. не подав у встановлений законодавством строк заяву про незастосування до нього заборон.

На думку суду, звільнення судді з посади на підставі порушення ним вимог щодо несумісності з посиланням на те, що суддя є особою, до якої застосовуються заборони, передбачені статтею 1 Закону, є порушенням Конституції України, яка не відносить таку заборону до вичерпного переліку вимог щодо несумісності для посади судді.

Детальніше із рішенням суду можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82169824

© 2021 «Держінформ’юст»