Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Верховний Суд повернув справу на розгляд до суду першої інстанції щодо люстрованої особи

15.07.2019р.

Мельник Марія Василівна обіймала посаду першого заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області у період, передбачений Законом України «Про очищення влади» (далі – Закон). На неї розповсюджується дія Закону, а саме – пункт 8 частини 1 статті 3 Закону (обіймала посаду з 22 лютого 2012 року по 07 вересня 2015 року). Враховуючи зазначене, Мельник М.В. було звільнено з займаної посади, а відомості щодо неї внесено до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» https://lustration.minjust.gov.ua/register

Не погоджуючись із таким рішенням, колишній перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Головне управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області) про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення та поновлення її на посаді. 04 лютого 2016 року Тернопільський окружний адміністративний суд задовольнив вимоги позивача. Постанову залишено без змін 28 вересня 2016 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду.

10 квітня 2019 року у даній справі частково задоволено касаційну скаргу Міністерства юстиції України, з яким воно звернулося до Верховного Суду. Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду скасовано, а дану справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Наступне засідання із розгляду цього питання Тернопільським окружним адміністративним судом за участю Міністерства юстиції України розпочнеться 16 липня о 10.45.

© 2021 «Держінформ’юст»