Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ З ЛЮСТРАЦІЇ

14.11.2014р.

12 листопада відбулось перше засідання Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України. Під час якого новим членом Громадської ради було обрано головного редактора Інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєву. Також члени Громадської ради затвердили положення про Раду.

Для підвищення результативності діяльності за кожним членом ради закріплено окремий напрямок роботи, буде проводитись відповідний моніторинг за люстраційними процесами у відомствах та державних установах.

Крім того, зазначено, що голова Громадського люстраційного комітету, кандидат у народні депутати України за списками Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв після набуття статусу народного депутата братиме участь у засіданнях Громадської ради з правом дорадчого голосу, але її членом являтися не буде.

Розглядаючи перспективи співпраці з громадськими організаціями, Єгор Соболєв підкреслив, що організації та активісти будуть залучатися до роботи ради коли буде відбуватися люстрація на місцях. «Будуть оголошені конкурси та відібрані достойні люди, які забезпечать ефективну реалізацію Закону «Про очищення влади» в регіонах».

Громадський активіст Карл Волох підкреслив, що одна з головних функцій ради – при виявленні фактів ігнорування реалізації норм люстраційного закону – максимально мобілізувати громадськість та привернути увагу ЗМІ.

Усі учасники засідання висловили занепокоєння, оскільки є ймовірність, що окремі держустанови будуть створювати такі умови, які гальмуватимуть реалізацію люстраційного закону, саме тому необхідно максимально мобілізувати медіа ресурс та залучити громадськість для захисту права українського народу на достойну владу та очищення державних установ.

© 2022 «Держінформ’юст»