Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

СЕРГІЙ ІВАНОВ НАПРАВИВ ЗВЕРНЕННЯ ДО СБУ ЩОДО ПОРУШЕНЬ ЛЮСТРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

28.11.2014р.

Член Громадської ради з питань люстрації при Мінюсті Сергій Іванов подав заяву голові Служби безпеки України Валентину Наливайченку щодо неправомірних дій судді Харківського суду Валентини Самойлової. Саме вона 23 листопада скасувала наказ прокурора Харківської області про звільнення з посади начальника відділу роботи з кадрами Володимира Суходуба, який до того працював на посаді першого заступника прокурора Харківської області та підлягав звільненню відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади».

Іванов зазначає, що, умисно порушивши вимоги Закону України «Про очищення влади», суддя Харківського окружного адміністративного суду Валентина Самойлова свідомо скоїла умисний злочин, передбачений ст.375 КК України – постановлення суддею завідом неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови.

«Цілком очевидно, що випадки винесення завідомо неправосудних постанов про відновлення на посадах чиновників, що підлягають люстрації, можуть перетворитись на спосіб масового невиконання вимог люстраційного закону. Тому злочину, який скоїла суддя Самолова має бути дана відповідна правова оцінка», – наголосив він.

© 2022 «Держінформ’юст»