Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З ПИТАНЬ ЛЮСТРАЦІЇ: ЗМІНИ В СУСПІЛЬСТВІ МАЮТЬ БУТИ ЕВОЛЮЦІЙНИМИ

04.12.2014р.

«Зміни в нашому суспільстві мають бути еволюційними, тому що революційні – дуже болючі, супроводжуються проблемами та спробами відповідних груп використати їх на власну користь. Але відсутність еволюційних змін, «заговорювання» проблем неминуче призведе до змін революційних. Тому ми повинні здійснити конструктивні перетворення, в тому числі і в частині очищення судової влади», - наголосила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко під час круглого столу на тему «Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід».

Захід було організовано спільно проектом USAID «Справедливе правосуддя» та проектом Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», який фінансується Урядом Швеції. Йшлося про міжнародні та європейські стандарти й досвід щодо дисциплінарної відповідальності, перевірки та люстрації суддів, в тому числі практику Європейського Суду з прав людини. Обговорювались останні події в Україні щодо люстрації в судовій системі, а також важливість дотримання в цьому процесі відповідних стандартів Ради Європи, надавались відповідні рекомендації для вдосконалення чинного законодавства.

«Ухвалені Закони про відновлення довіри до суддів та про очищення влади були вимогою суспільства, оскільки органи влади не працювали так, як вони мають працювати, тобто - для людей, для забезпечення безпеки держави, - резюмувала Тетяна Козаченко. – А ще - незалежність суддів не означає їх незалежність від законності та від суспільства».

Вона зазначила, що якщо при чергових змінах влади в країні керівництво державних органів переважно змінювалось, то суди успішно співпрацювали з кожною владою, спотворюючи систему судочинства.

«Судовий корпус зараз чинить опір перетворенням, і це недоречно, потрібен діалог», - сказала Тетяна Козаченко, зазначивши, що при цьому навіть всередині суддівського корпусу є бачення необхідності змін.

© 2022 «Держінформ’юст»