Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

ЯК ГРОМАДСЬКІСТЬ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ? – ТЕМА КРУГЛОГО СТОЛУ У МІН’ЮСТІ

19.12.2014р.

«Чим більше громадськість контролюватиме державні органи – тим вони працюватимуть ефективніше. Контроль громадськості за діями влади повинен здійснюватись постійно і дуже добре, що зараз з'явилось обопільне усвідомлення цього», - зазначив Ігор Бондарчук, заступник Міністра юстиції України, під час круглого столу, присвяченого обговоренню участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, який відбувся у Мін’юсті за участі представників громадських організацій.

Обговорювався проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 року № 976 і від 3 листопада 2010 року № 996», який розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції для отримання пропозицій від громадян за таким посиланням: www.minjust.gov.ua/discuss

Йшлося також про проведення громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади.

«Для нас важливо налагодити механізм роботи громадського контролю суспільства за діями влади, щоб державні органи нарешті почали дієво працювати. Громадськість повинна надати конкретні пропозиції, які мають імплементуватись у відповідні положення», - наголосила Тетяна Козаченко, директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України.

З боку представників громадських організацій під час засідання прозвучали пропозиції напрацювати норми, які б сприяли справжньому, а не фейковому контролю громадськості за діями державних органів, щоб було враховано європейський досвід взамодії цих інституцій та встановлено механізми відповідальності за неврахування думки громадськості під час ухвалення тих чи інших рішень.

© 2022 «Держінформ’юст»