Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

РЕФОРМУВАННЯ СУДОВОЇ ВЛАДИ – ТЕМА ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СУДДІВ

24.03.2015р.

«Ми повинні знайти таку формулу реформування судової влади, за якої б судді не брали хабарів, були незалежними від політичної кон’юнктури в країні та стали б тим інститутом, якому б довіряло суспільство. Це завдання надважливе і в нас немає вибору, адже нашій країні вкрай потрібні інвестиції, створення нових робочих місць, поновлення економіки. А все це без становлення справедливої та незалежної судової гілки влади неможливо здійснити», - сказав Гія Гецадзе, заступник Міністра юстиції України, під час зустрічі з делегацією Європейської асоціації суддів в рамках її робочого візиту до України.

«Я цілком згоден із тим, що нам потрібно знайти правильну формулу реформування. Якщо від суддів вимагають незалежності, то вони взамін мають отримати від держави гарантії цієї незалежності, за якої б вони могли виконувати свої функції. Тоді буде більше довіри, в тому числі й до люстраційних процесів»,- наголосив, у свою чергу, Крістофер Регнард, президент Європейської асоціації суддів, віце-президент світової асоціації суддів.

За словами Тетяни Козаченко, директора Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України, існуючі проблеми у судовій сфері є глибинними і пов’язані з тим, що суди були об’єктом політичного та адміністративного впливу, а це і є формулою корупції.

«За минулий рік в Україні відбулось перезавантаження влади, однак у судовій системі нічого не відбулося. Ми розуміємо, що без незалежності судової системи неможливе існування правової держави», - підкреслила Тетяна Козаченко.

Під час зустрічі сторони обговорили європейський досвід функціонування судової системи та шляхи його запровадження в Україні.

© 2022 «Держінформ’юст»