Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Тетяна Козаченко: чому досі не звільнено суддів

01.04.2015р.

За підтримки групи «Судова реформа» громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» відбувся семінар-тренінг директора Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяни Козаченко для регіональних ЗМІ (зокрема, «Волинські новини», «Сумська ОДТРК», «Дергачівська альтернатива» м. Харків, «РБК Україна», «4–vlada» м. Луцьк, «Львівська ОДТРК», «Свобода» Тернопіль,«Судово-юридична газета» та Національна спілка журналістів).

Тема семінару-тренінгу - «Watch Dogs судової реформи»: Хто заважає люстрації і чому досі не звільнено жодного судді?»

Тетяна Козаченко поінформувала слухачів про особливості Закону України «Про очищення влади»: хто підпадає під дію закону, які основні критерії впливають на його застосування та інше.

За словами Тетяни Козаченко, очищення влади (люстрація) проходить за принципом децентралізації, органами перевірки є органи, де працює особа, яка обіймає державну посаду або претендує на таку посаду. Такий механізм був винайдений, оскільки за існуючих умов неможливо було створити окремий орган, який би займався перевіркою державних службовців та був повністю незалежним від владних структур та ризиків впливу різних політичних сил, крім цього, виникали ускладнення з його формуванням та фінансуванням. Тому принцип децентралізації дозволив проводити процедуру без зволікань та зайвих витрат. Департаменту Мін’юсту з питань люстрації надана роль щодо забезпечення доступу до публічної інформації та оприлюднення результатів.

Регіональним ЗМІ було повідомлено, що найбільш проблемна ситуація з люстрацією в судовій системі, бо жоден із суддів не може бути звільнений без рішення органу, який його призначав, тобто Верховної Ради. При цьому подання на звільнення має надійти від Вищої ради юстиції, яка досі не сформована і тому не працює. Тому принципово важливо, щоб цей орган був найближчим часом сформований і до його складу були обрані справді достойні представники громадськості та суддівського корпусу.

© 2022 «Держінформ’юст»