Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ПЕРЕНІС РОЗГЛЯД ЗАКОНУ ПРО ЛЮСТРАЦІЮ ТА ЗАЛУЧИВ ДО ПРОЦЕСУ ЕКСПЕРТІВ І ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКОЇ ЛЮСТРАЦІЙНОЇ РАДИ

17.04.2015р.

Судді Конституційного суду України задовольнили клопотання про перенесення слухання справи щодо конституційності окремих пунктів Закону про очищення влади, а також погодилися залучити до її розгляду додаткових експертів та представників Громадської ради з люстрації при Мін’юсті. Про це сьогодні після слухань у КСУ повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Суд почув надані нами додаткові аргументи і в сукупності доказів прийняв рішення про відкладення розгляду справи», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, судді дослухалися до аргументу, що приймати поспішні рішення до розгляду Верховною радою змін до Закону про очищення влади немає ніякої логіки. Адже ті зміни, які розроблені депутатами спільно з Міністерством юстиції, усувають всі застереження, озвучені в конституційних поданнях. Крім того, Венеціанська комісія, спеціалісти якої брали активну участь у напрацюванні змін до люстраційного закону, надасть свій остаточний висновок за цим документом лише в червні.

Однак головним аргументом, за словами Павла Петренка, стали докази можливого конфлікту інтересів 7 суддів КСУ по дані справі.

«Нами були оголошені застереження, які стосуються можливого конфлікту інтересів конкретних суддів Конституційного суду. Нині набули чинності норми Закону «Про забезпечення права на справедливий суд». Згідно з цим документом суддя, в якого є конфлікт інтересів у тій чи іншій справі, зобов’язаний повідомити про це раду суддів і подати самовідвід у справі», - наголосив Міністр юстиції.

Він повідомив: як мінімум, потенційний конфлікт інтересів є у частини суддів, які приймали рішення у 2010 році про зміну Конституції України, що стало початком конституційного перевороту й узурпації влади колишнім президентом.

«Під люстрацію на підставі відповідного вироку суду потрапляють всі, хто сприяв узурпації влади президентом Януковичем. Тут ми бачимо прямий конфлікт інтересів з боку суддів, які приймали рішення в 2010 році та мають реальну загрозу потрапити під люстрацію», - повідомив Павло Петренко.

Він зауважив, що судді КСУ погодилися із необхідністю залучення додаткових експертів і представників Громадської ради з люстрації при Міністерстві юстиції, як спеціально уповноваженого органу контролю за люстрацією, до цієї справи.

«Наступна дата розгляду буде залежати від того, наскільки оперативно буде надана документація і матеріали цього провадження новим учасникам процесу», - резюмував Павло Петренко.

© 2022 «Держінформ’юст»