Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

КОНСУЛЬТАЦІЙНА МІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРАЇНІ ТА ФУНДАЦІЯ «ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ» ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ ЛЮСТРАЦІЇ

21.05.2015р.

15 травня 2015 року спільно з представництвом

Консультаційної Місії Європейського союзу в Україні (КМЄС) і Фундацією «Відкритий діалог» відбувся захід на тему «Люстрація в Україні: Проблеми та шляхи вирішення».

Захід було відкрито Головою Консультативної місії Європейського союзу в Україні паном Кальманом Міжей, головування відбувалося за участі Президента Фундації «Відкритий діалог» Людмили Козловської. У заході також брав участь Голова операційного департаменту КМЄС Пітер Еппелбі.

У якості експертів для обговорення питань щодо Закону України «Про очищення влади», «Про відновлення довіри до судової системи» та європейський досвід люстрації в контексті українських рішень були запрошені: народний депутат України Єгор Соболєв, представник Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Дмитро Димов, Член ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік, члени групи з питань реформування судової системи та представники дорадчої місії Європейського Союзу професор Девід Роман, доктор Павел Жачек, Яцек Шимандерський та ін..

Європейських експертів поінформували про складність впровадження процесів очищення влади в Україні, демократичність проведення люстраційних процесів в нашій країні. Під час зустрічі також наголошувалось на необхідності врахування світового досвіду.

Експерт Роман Девід наголосив на тому, що люстрація не є видом юридичної відповідальності і будь-яка держава має право на очищення свого державного апарату, особливо якщо вона знаходиться в складних історичних умовах.

Голова КМЄС в Україні у своїй промові зазначив, що Консультативна місія Європейського союзу в Україні спільно з Радою Європи відстежує процес очищення влади в Україні.

© 2022 «Держінформ’юст»